راهنمای سایت

راهنمای جستجوی لغات

جهت جست‌جوی لغات در سایت فست‌دیکشنری لغت خود را در نوار جست‌جو (محلی که در تصویر زیر مشخص شده است) وارد نمایید.

پس از نوشتن لغت خود می‌توانید بر روی گزینه‌ای که در تصویر زیر مشخص شده کلیک کنید یا کلید Enter را از روی صفحه کلید خود فشار دهید.

قابل ذکر است که در هنگام تایپ حروف در بخش جست‌جو به صورت خودکار لغاتی نزدیک به حروف تایپ شده به شما پیشنهاد داده می‌شود که می‌توانید لغت خود را از این لیست نیز انتخاب نمایید.

صفحه کلید فارسی

در صورتی که صفحه کلید فارسی ندارید می‌توانید از صفحه کلید مجازی سایت استفاده نمایید که با کلیک بر روی گزینه‌ی مشخص شده در تصویر زیر، آن را در زیر نوار جستجو ملاحضه خواهید نمود.

راهنمای افعال بی‌قاعده

در سایت فست دیکشنری با وارد کردن افعالی که به عنوان افعال بی‌قاعده شناخته می‌شوند می‌توان هر سه بخش فعل را به صورت فهرست وار همراه با توضیحات مرتبط به آن را مشاهده کرد.

به طور مثال با وارد کردن کلمه see زمان گذشته ساده فعل یعنی saw و قسمت سوم آن یعنی seen را در زیر هم خواهید دید.

تغییر زبان فست‌دیکشنری

جهت تغییر زبان فست‌دیکشنری فقط کافیست زبان صفحه کلید خود را به فارسی یا انگلیسی تغییر دهید و شروع به نوشتن لغت خود کنید و سایت به صورت خودکار زبان را تشخیص و تغییر خواهد داد.

راهنمای تلفظ لغات

جهت شنیدن تلفظ لغات انگلیسی، پس از جست‌جوی لغت مورد نظر گزینه‌های تلفظ همان‌طور که در تصویر زیر می‌بینید به نمایش در خواهند آمد که پس از فشردن هر یک و بارگذاری آن، تلفظ لغت مورد نظر شنیده خواهد شد.
فست‌دیکشنری هر دو تلفظ بریتانیایی و آمریکایی را ارائه می‌دهد که هر گزینه با پرچم آن کشور مشخص شده است. (پرچم آمریکا در سمت چپ و پرچم بریتانیا در سمت راست)

راهنمای لغات جستجو شده

با مراجعه به بخش لغات جستجو شده، می‌توانید لغات جستجو شده توسط خود را مشاهده نمایید، این فهرست فقط برای شما و بر روی مرورگر شما ذخیره و نمایش داده می‌شود.

از طریق دسته‌بندی موجود، همانطور که در تصویر زیر می‌بینید، می‌توانید حالت نمایش را به دلخواه تغییر دهید.

همانطور که در تصویر زیر ملاحظه می‌نمایید می‌توانید مختصری از معنی لغت جستجو شده را در کنار کلمه‌ی جستجوشده مشاهده نمایید، همچنین با کلیک بر روی هر لغت می‌توانید جزییات آن را مشاهده نمایید.

قابل ذکر است از طریق گزینه‌ی موجود در کنار هر کلمه می‌توانید لغت جستجو شده را حذف نمایید .

و یا با کلیک بر روی گزینه‌ی "حذف همه لغات" همه‌ی لغات را حذف نمایید.