راهنمای سایت

راهنمای جست‌وجوی متن و واژه

برای جست‌وجو، واژه یا متن خود را در نوار جست‌وجو (محل مشخص‌شده در تصویر زیر) وارد کنید.

نوار جست‌وجو

پس از نوشتن متن یا واژه، بر روی گزینه‌ی مشخص‌شده در تصویر کلیک کنید یا از صفحه کلید گزینه‌یEnter را فشار دهید.

گزینه جست‌وجو

شایان‌ذکر است هنگام تایپ در بخش جست‌وجو به‌صورت خودکار واژه‌های نزدیک به کلمه‌ی تایپ‌شده به شما پیشنهاد می‌دهد و می‌توانید واژه‌ی موردنظر را از لیست انتخاب کنید.

واژه‌های پیشنهادی

صفحه‌کلید فارسی

اگر صفحه‌کلید فارسی ندارید، می‌توانید از صفحه‌کلید مجازی استفاده کنید که با کلیک بر روی گزینه‌ی مشخص‌شده در تصویر زیر، آن را در نوار جست‌وجو ملاحظه می‌کنید.

استفاده از صفحه کلید مجازی

راهنمای فعل‌های بی‌قاعده

در سایت فست دیکشنری با وارد کردن فعل‌های بی‌قاعده، می‌توان هر سه بخش فعل را با توضیحات آن‌ها مشاهده کنید؛ برای مثال با واردکردن کلمه‌ی see، زمان گذشته‌ی ساده، یعنی saw و قسمت سوم فعل، یعنی‌ seen را هم خواهید دید.

راهنمای فعل‌های بی‌قاعده

تغییر زبان فست دیکشنری

برای تغییر زبان دیکشنری فقط کافیست زبان صفحه‌کلید خود را به فارسی یا انگلیسی تغییر دهید و واژه‌ی مدنظر را بنویسید؛ سپس سایت به‌صورت خودکار زبان را تشخیص و تغییر خواهد داد.

راهنمای تلفظ واژه‌ها

برای شنیدن تلفظ واژه‌های انگلیسی، پس از جست‌وجوی واژه‌ی موردنظر، گزینه‌های تلفظ (همان‌طور که در تصویر زیر می‌بینید) به نمایش درخواهند آمد که پس از فشردن و بارگذاری هریک، تلفظ آن واژه را می‌شنوید.
فست دیکشنری هردو تلفظ بریتانیایی و آمریکایی را با نماد پرچم آن کشور ارئه می‌دهد. (پرچم آمریکا در سمت چپ و پرچم بریتانیا در سمت راست)

راهنمای تلفظ واژه‌ها

تفاوت دیکشنری و مترجم چیست؟

مترجم متن با قابلیت تشخیص ترجمه‌ی درست از کلماتی که دارای معنی‌های مختلفی هستند، جمله و متن‌ را ترجمه می‌کند؛ درحالی‌که دیکشنری برای ترجمه‌ی یک واژه به‌کار می‌رود؛ برای مثال واژه‌ی شیر در فارسی معنی‌های مختلفی دارد که در دیکشنری آمده است؛ اما اگر واژه‌ی شیر در جمله به‌کار رود، معنی مشخصی خواهد داشت که مترجم متن فقط آن را نمایش می‌دهد.

برای اطلاعات بیشتر از امکانات مترجم متن، راهنمای مترجم متن فست دیکشنری را مطالعه کنید.